Co powinien zawierać krem przeciwzmarszczkowy?

Wiele kobiet codziennie stosuje różne kosmetyki. W zależności od wieku czy rodzaju cery można dobrać odpowiedni krem dla siebie. Jest on kosmetykiem służącym do pielęgnacji skóry.

Najczęściej na sklepowej półce możemy znaleźć krem nawilżający, ochronny, półtłusty, podkładowy czy też przeciwzmarszczkowy. Wyróżnia się również podział na porę dnia – na noc lub na dzień. By dobrać do swojej skóry odpowiedni krem, warto byłoby skorzystać z porady dermatologa lub doświadczonej kosmetyczki.

Czy warto stosować kremy? Największa zmorą wszystkich kobiet są zmarszczki. Mężczyźni jakoś mniej interesują się wygładzaniem skóry twarzy (chociaż pewnie znajdą się wyjątki). Starzenie się skóry to nieodłączny element naszego życia.

Oczywiście nie jesteśmy w stanie tego powstrzymać, ale możemy zrobić wszystko, by przy zastosowaniu odpowiednich produktów poprawiać kondycję cery – dzięki czemu nasze samopoczucie będzie znacznie lepsze. Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Powinno się o nią dbać przez cały czas, a nie tylko wtedy, kiedy zauważymy, że dzieje się coś niepokojącego.

Składniki kremu przeciwzmarszczkowego Krem przeciwzmarszczkowy nie musi być bardzo drogi, najważniejsze. by zawierał odpowiedni składnik, którym jest peptyd. Ciągłe badania oraz najnowsze odkrycia biologii i chemii sprawiają, że skład kremów jest coraz bogatszy.

Powszechnie uważa się, iż krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać wcześniej już wymieniony peptyd oraz aktywne składniki takie jak koenzym Q10, komórki macierzyste, retinol, kwas hialuronowy czy też witaminę C i E. Oprócz tego ważna jest również baza kremu (na przykład woda, olej). Kremy zawierające wyżej wymienione składniki działają nawilżająco, ochronnie i wygładzająco.

.